Talentové zkoušky již 31. března 2020

25. 03. 2020     sekce: Zápis do 1. třídy     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Vážení rodiče,

jak jsme Vás již informovali, od 1. září otvíráme první třídu s rozšířenou výukou. Výuka bude rozšířena o jednu hodinu denně, přičemž bude podpořena výuka anglického jazyka, logiky a osobnostního rozvoje. Tyto oblasti jsou dlouhodobě prioritami školy a proto je chceme podpořit v širším měřítku. Bližší informace o třídě s rozšířenou výukou si můžete přečíst na stránkách našeho partnera, Světu vzdělání. Pro rodiče jsme připravili i dvě besedy, jedna byla 22. ledna, druhá 11. března.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, sdělíme Vám podrobnější informace, jak dále postupovat. Předně je třeba si uvědomit, že podmínkou pro přijetí je úspěšné splnění talentové zkoušky. První termín zkoušky proběhl 3. února, druhý a poslední termín je úterý 31. března 2020! Vzhledem k současné situaci proběhnou zkoušky online. Dítě se za pomoci rodiče spojí s pedagogy pomocí počítače a z domova uskuteční všechny tři části zkoušky.

Pokud chcete své dítě přihlásit do zmiňované třídy s rozšířenou výukou, je třeba učinit kroky, které jsou popsány na stránkách Světu vzdělání, tj.:

  1. Nejdříve se musíte zaregistrovat pomocí tohoto formuláře. V něm vyplníte své jméno, kontaktní a přihlašovací údaje.
  2. Po přihlášení vyplníte elektronickou přihlášku. V ní uvedete, že chcete navštěvovat školu Hranice, ZŠ Šromotovo, dále uvedete jméno, příjmení a datum narození Vašeho dítěte, pokud chcete, tak údaje o mateřské škole, kterou Vaše dítě navštěvuje, musíte potvrdit souhlas s podmínkami a přihlášku odeslat.
  3. Po vyplnění a odeslání přihlášky vám přijde ověřovací email, který je potřeba potvrdit. Po jeho potvrzení obdržíte kód dítěte a tabulku termínů talentových zkoušek, ve které si můžete vybrat čas zkoušky, který vám nejvíce vyhovuje.
  4. Prostřednictvím mailu obdržíte podrobnější informace o průběhu zkoušky. V nich budou mimo jiné celkem čtyři linky, označené 0 až 3. Nultý bude testovací pro správné nastavení zvuku a obrazu na Vašem počítači, první pro připojení k testování vrozených schopností, druhý a třetí pro ověření školní zralosti.
  5. V rezervovaný čas vytvořte, prosím, doma dítěti podmínky pro nerušenou práci v rozsahu cca 45 minut. Pro případné řešení technických obtíží je vhodné, abyste byli s dítětem ve stejné místnosti. Děkujeme.

Pokud byste chtěli jakékoliv doplňující informace, můžete se obrátit na ředitele školy (habermann@zssromotovo.cz) nebo také můžete kontaktovat přímo Svět vzdělání.

Těšíme se na Vás.

Radomír Habermann, ředitel školy

 

Nejčtenější články