Co dělat, když mé dítě nepřijmou do 1. třídy?

14. 01. 2016     sekce: Zápis do 1. třídy     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Naše škola prochází obdobím zvýšeného zájmu o ni. Za to patří poděkování všem pedagogům a zaměstnancům, kteří mají na tomto příznivém období svůj podíl. Přináší to s sebou také jednu nepříjemnost. V tomto roce nebudeme moci s největší pravděpodobností přijmout všechny zájemce. Očekáváme, že přijmeme asi 80 dětí do tří prvních tříd. Podle jakých kritérií budeme postupovat, jsme zveřejnili na našem webu již před Vánocemi. Co mám ale jako rodič dělat, pokud bude mé dítě mezi nepřijatými? Dovolíme si Vám poradit, jak postupovat:

  1. Vyberte si školu dle svého zájmu a do ní přijďte se svým dítětem k zápisu. Pokud to bude naše škola, děkujeme Vám za důvěru.
  2. V případě, že preferujete ZŠ a MŠ Šromotovo, podívejte se na kritéria pro přijetí dětí do naší školy.
  3. Pokud nesplňujete žádné z uvedených kritérií, doporučujeme Vám vybrat si z dostupných škol jinou školu jako druhou volbu. Na tuto školu běžte také k zápisu.
  4. Pokud jste byli u zápisu na dvou školách, do měsíce obdržíte rozhodnutí o přijetí či nepřijetí Vašeho dítěte. Minimálně jedno rozhodnutí bude příznivé (pouze ZŠ a MŠ Šromotovo naplní během zápisu svou kapacitu). Pokud bude Vaše dítě přijato na obě školy, rozhodnete se, které škole dáte přednost.

Pokud máte k této problematice nějaké dotazy, doporučujeme Vám navštívit poslední Pohádkové učení pro předškoláky v pondělí 18. ledna od 16:00 hodin. Tam se budeme této problematice věnovat. Těšíme se na Vás.