Hranice očima dětí

07. 04. 2017     sekce: Školka     autor: Martina Polláková     tisk: tisk článku

Dům dětí a mládeže Hranice ve spolupráci s městem Hranice vyhlásilo výtvarnou soutež s názvem Hranice očima dětí. Soutěž je určena žákům mateřských a základních škol regionu Hranicko. Děti z MŠ soutěží v první kategorii. Tématem 6. ročníku  soutěže je Nejkrásnější a nejzajímavější místa v našem městě okolí. 

V roce 2018 uplyne sto let od vzniku samostatného československého státu. K tomuto výročí bude vydána publikace dětských výtvarných prací s titulem KRAJE OČIMA DĚTÍ. Pedagogové DDM Hranice plánují vybrat z výtvarné soutěže několik prací, které by mohli reprezentovat naše město.

Porota vybere 3 nejlepší práce v každé kategorii a vítězové budou za svá díla oceněni. Současně budou vytipovány práce, které DDM zašle vydavateli publikace (práce nemusí být vydavatelem vybrány a otištěny).

Vyhlášení a ocenění vítězů proběhne v pátek 28.4. 2017 v 10:00 hodin ve dvoraně hranického zámku. Veřejnost je vítána. V rámci vyhlášení vítězů se ve dvoraně uskuteční výstava soutěžních prací, která začne 28.4. a potrvá do 5.5. 2017.

 

OBRÁZKY DO SOUTĚŽE namalovali:

Honzíček Fedor - propast

Sabinka Hudecová - paneláky

Nelinka Macháňová - kostel

Eliška Fedorová - synagoga

Tobiášek Stržínek - zámek

Gábinka Čablová - stará radnice

 

 

Martina Polláková, vedoucí učitelka MŠ

 

Fotogalerie