Pohádkové učení s pejskem a kočičkou

12. 03. 2019     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

   V pondělí 11.3.se naše škola hemžila rozesmátými tvářemi předškoláků. Téměř čtyřicítka dětí za námi přišla opět pracovat na přípravě pro zápis do školy. Pohádkové učení se tentokrát odehrávalo v pohádce o pejskovi a kočičce.

   Tuto pohádku děti jistě znají. Ale tentokrát si ji prožily zcela jinak. Nejprve paní učitelky část příběhu zahrály s loutkami. Potom děti věšely prádlo a místo mokrých kožíšků hledaly společné znaky na vystřižených rukavicích. Procvičovaly také ruku psaním rovných čar. Aby se činnosti vesele střídaly, nechyběla ani písnička a tělovýchovná chvilka motivovaná procházkou s pejskem i kočičkou. A jak víme, pejsek si roztrhl cestou kalhotky. Žáčci dostali růžovou šňůru místo dešťovky, zašili díru a trénovali jemnou motoriku prstů. Co však bylo nejdůležitější? Přeci upéct narozeninový dort. Tak při práci s pracovním listem i interaktivní tabulí nazdobily děti dort správnými geometrickými tvary či chutnými ingrediencemi.

   Budoucí prvňáčci také předvedli, že poznají barvy a hravě si všimnou změn na obrázcích.  Hlásili se také jako správní školáci a ukázali paní učitelce, že             u zápisu do 1. třídy to určitě zvládnou na jedničku. Protože všechny děti dané úkoly splnily, dostaly za odměnu jednu slaďounkou a dlouhou jahodovou „dešťovku“.

 

Fotogalerie