Prázdninové soustředění 2017 Den třetí

04. 08. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Prázdninové soustředění 2017 Den třetí STŘEDA

Abychom vše stihli, museli jsme vstát v 6:00, rychle se nasnídat, dochystat si poslední věci a vyrazit pěšky na nádraží. Cesta nám trvala něco kolem půl hodiny, Po cestě jsme se zastavili v Pole, kde každý z nás dostal bagetu  na svačinku. Když jsme byli u autobusového nádraží, začalo silně pršet /neboli jak angličané říkají CATS AND DOGS ARE FALLING DOWN./ a tak jsme se ráno i proběhli. Ale jinak vše odsýpalo, vlak neměl zpoždění. Ve vlaku jsme dostali pití a za půl hoďky jsme byli v Olomouci. Po příjezdu na hlavní nádraží do Olomouce učitelé koupili jízdenky na tramvaj a jeli jsme směrem k OC Haná, kde se nachází náš dnešní cíl - Aquapark. V aquaparku jsme strávili tři hodiny, během kterých jsme jezdili na skluzavkách a tobogánech, plavali a užívali si divokou řeku, sauny, výřivky, teplou i chladnější vodu ve venkovním bazénu. Po převlečení a vysušení vlasů, jsme opustili areál Aquaparku a šli se najíst do restaurace PANDA v centru HANÁ. Někteří si dávali smažený sýr s hranolkami a jiní zase čínské nudle nebo kungpao. Po obědě jsme si mohli něco koupit v obchodech.

Zuzana Berná, Eva Hotařová


Jeli jsme do historického centra Olomouce a vydali jsme na náměstí s orlojem. Na své cestě jsme viděli zajímavé památky. Líbily se nám kašny, kostely i sochy. Na věž kostela sv. Mořice jsme se dokonce rozhodli i vyšlapat. Naše nohy musely zvládnout 206 schodů nahoru i dolů. Po nádherném rozhledu z věže kostela jsme zastavili u olomoucké radnice, kde jsme si poslechli a prohlédli orloj. Po historické chvilce jsme pokračovali pěšky do obchodního centra Šantovka. Tam jsme si mohli koupit něco na památku a pak už jsme spěchali shlédnout vytoužený film VALERIÁNI. Na tento film šli všichni společně, protože fantasy filmy patří mezi naše oblíbené. Mimozemšťani zachraňovali perly s mocnou energií a podivná zvířata měla schopnost tyto perly rozmnožovat a to velice zvláštním způsobem. Film byl ve 3D a tak zážitek byl ještě silnější. Samo sebou, že to dobře dopadlo. Nejvíce se nám líbilo, že jsme si mohli vybrat svůj film.

Eliška Vaculíková a Laura Polnischová


Po skončení filmu jsme odcházeli s dobrým pocitem a s úsměvem na tváři. Nasedli jsme na tramvaj a dojeli jsme k hlavnímu nádraží. Úsměv nás ale přešel, když jsme viděli rozpis všech vlaků, které pojedou. RegioJet, kterým jsme měli jet, měl 80 minut zpoždění. Za 10 minut jel vlak, který směřoval do Hranic, tak jsme se museli rychle rozhodnout, vrátit lístky, koupit nové a stihnout tento vlak. Nakonec jsme vše úspěšně zvládli a nasedli do vlaku na Vsetín. Sice jsme nedostali vodu, ale včas jsme spokojeně dojeli do Hranic kolem 20:30. Vystoupili jsme na nádraží a šli jsme pěšky do školy. Po cestě do školy jsme dováděli i přes veškerou vyčerpanou energii. Ve škole jsme si chvíli odpočinuli a poté nás čekala dobrá večeře. Měli jsme pečivo, sýr, šunku a k tomu zeleninu. Když jsme dovečeřeli, měli jsme volno. Ve 23:00 jsme šli spát.

Irena Vinckerová, Melánie Vařeková


VIDEO


FOTKY

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články