Prázdninové soustředění 2017 Den první

04. 08. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Prázdninové soustředění 2017 Den první PONDĚLÍ

Naše pětidenní dobrodružství začíná v devět hodin před budovou naší školy. Všichni zde přijeli za účelem naučit se něco nového jak z informatiky, tak z anglického jazyka. Účastníci ze všech tříd druhého stupně (i dvě bývalé deváťačky) se rozloučili se svými rodiči a spolu s vedoucími kurzu si šli uklidit kola. Následovalo zabydlování ve třídách, při kterém vypukly boje o zásuvky. Druhou velmi potřebnou věcí se stalo heslo na wifi, po kterém se účastníci vrhli jako hladoví supi. Toho jsme se dočkali na prvním srazu v počítačové učebně, kde jsme také dostali instrukce k našemu prázdninovému setkání. Všichni jsme byli poučeni, jak se máme v průběhu soustředění chovat. Ještě zbývalo doplnit do stanoveného programu naše nové nápady a pak hurá na oběd!

Adéla Habermannová, Alena Hlavicová


Náš záznam pondělního dne začíná obědem. Na talíři se nám objevily těstoviny spolu s výbornou omáčkou a masem. Všichni jsme si pochutnali, jelikož jsme měli hlad. Po povinné odpolední siestě jsme se připravovali na odpolední program. Jelikož bylo venku obrovské vedro, rozhodli jsme se, že naše cesta bude směřovat na bazén. Nachystali jsme si batohy, ve kterých nechyběla ani svačina, kterou jsme dostali – slané pečivo, sladká buchta, jablko a pití. Na náš mini výlet jsme se posilnili vanilkovým nebo čokoládovým pudinkem a zase jsme se pořádně napili. Cesta byla děsivá – venku pražilo slunce, až to bylo k nevydržení. Jediným světlým bodem byl roztomilý pes za plotem… Odměnou nám byla příjemně chladivá voda, která nás čekala na hranickém koupališti. Někteří si užívali vody naplno, jiní se v ní pouze osvěžili a pak se opalovali nebo si jen tak klábosili v příjemném stínu. Je jasné, že někteří z nás si MUSELI něco zahrát na mobilu. Kolem šesté hodiny jsme se vydali na zpáteční „štreku“ vedoucí přes město. Pochutnali jsme si na výborné zmrzlině a ledové tříšti. Do školy jsme přišli plni dojmů. Pak už následovala teplá večeře.

Alena Hlavicová, Adéla Habermannová


Pondělí večer jsme začali večeří, byly párky a pečivo a k tomu jsme měli moc zeleniny. Nám dětem moc chutnalo. Po večeři jsme se rozdělili do tří skupin. Jedna skupinka šla na in-line brusle, druhá natáčela a třetí šla do parku na hřiště. Na in-line bruslích jsme se učili základní postoj, brzdění, buřtíky, odrážení, vše jsme si vyzkoušeli a procvičovali na asfaltové cestě vedle Veličky. Druhá skupina natáčela strašidelný film před školou a ve škole. Třetí skupina byla v parku pod zámkem. Asi v devět hodin se všechny skupinky vrátily zpátky do školy. Ve škole jsme si chvilku povídali, pak jsme se šli vysprchovat a vyčistit zuby. V deset hodin jsme si šli lehnout, byli  jsme na mobilech a povídali si.

Ondřej Smékal, Jakub Mareš


VIDEO

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články