Prázdninové soustředění 2017 Den druhý

04. 08. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Prázdninové soustředění 2017 Den druhý ÚTERÝ

V úterý jsme vstali okolo půl osmé a nasnídali se. Na snídani jsme měli švédský stůl. Na výběr byl jogurt, kuličky, mléko, čaj, croissant, chleba, rohlík, šunka, sýr, zelenina, My jsme měly croissant. Po snídani a hygieně následova  výuka.
V první časti výuky jsme poznali nové aplikace do mobilu. Do našich mobilů jsme si nainstalovali mapy.cz, meteor a kompas. Také jsme si vytvořili svůj QR code a seznámili se s různými typy QR kódů.

Výuku jsme ukončili malou svačinkou. Dostali jsme sušenky a čaj.

Ve druhé části výuky jsme měli angličtinu. V ní jsme vytvářeli myšlenkovou mapu v programu malování o tom, jaké možnosti zvyšování jazykové úrovně nabízí život kolem nás. Jednu, pro nás neznámou volbu, jsme si vyzkoušeli. Procházeli jsme mapu města Edinburgh / na googleearth nebo mapy.cz/ a hledali jsme různé ulice a jejich názvy. Jména ulic jsme pak překládali a zapisovali do tabulky podle druhu názvu. Tabulku jsme si mohli na PC vytvořit podle své volby. Našli jsme ulice, které měly názvy podle stromů, zvířat, ptáků, významných osob, barev, čísel nebo měst. Takový trénink angličtiny lze vyzkoušet skoro ve všech městech.

V poledne jsme vyrazili na oběd v ZŠ Struhlovsko. Polévku jsme měli zeleninovou. Na oběd jsme měli vepřové maso s rýží.

Tereza Habermannová, Aneta Sutorová


Po cestě z obědu jsme se stavili do Billy a mohli jsme si koupit, co jsme potřebovali. Učitelé nám koupili meloun a pití. Když jsme přišli zpět do školy a měli jsme odpolední klid.  Poté jsme se začali chystat na cyklovýlet. Najít helmy, bahohy nezapomenout svačinu a pití. A vyrazili jsme na Jadran. Naše cesta vedla po nábřeží, přes most říčky Veličky, napojili jsme se na hlavní cestu a dojeli ke světelné křižovatce. Potom jsme přejeli přes další most, kolem bazénu a napojili jsme se na cyklostezku. Před námi byla dlouhá cesta. Jeli jsme po cyklostezce kolem řeky Bečvy a měli jsme párkrát přestávku. Skoro na každé zastávce jsme se museli napít. Projížděli jsme zastávkami - Na Rybářích, u mrtvého ramene Bečvy, před Škrabalkou. Po cestě jsme si také vyzkoušeli práci s mobilními aplikacemi, které jsme si ráno nainstalovali a ukázali. Vysvětlili jsme si azimut, našli jsme se na mapě, zjišťovali názvy lokalit, kde se nacházíme. Hned jak jsme dorazili na Jadran, tak jsme se šli vykoupat do rybníku a blbli jsme na velké kládě. Mohli jsme si také zajít něco koupit. Poté jsme vyjeli z Jadranu směrem do Hranic. V Týnu jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina jela s paní Purgertovou stejnou cestou kolem Bečvy po cyklostezce do školy. A druhá jela s panem Drábkem na Gabrielku směrem do Hranic.Cestou jsme dělali zastávky, kde jsme si vyfotili krajinu, řekli si, kde dál zastavíme, doplňovali tekutiny. Vyzkoušeli jsme si jízdu downhill v terénu a ukázali jsme si jak se v něm správně pohybovat. OPATRNĚ a NEPŘECEŇOVAT SVÉ SÍLY.

Ctirad Polášek, Marek Zedek, Lukáš Marek


Po příjezdu ke škole jsme si schovali kola, převlékli se a osprchovali. Pak jsme šli na večeři, kde jsme si dali pizzu. Pizzu jsme objednávali společně  dopoledne. Každý si vybral pizzu jakou má rád. Před spaním jsme psali články o tom, co  zažili během druhého dne a prohlíželi si fotky. Zuzka Berná dostříhala video z pondělku, a tak jsme se na něj také dívali. Pak už jsme šli spát. Byli jsme celkem unaveni. Raději jsme hned usnuli, protože nás na druhý den čekal celodenní výlet do Olomouce a ráno jsme vstávali velmi brzy.

Mirek Horák


VIDEO


FOTOGRAFIE

 

Fotogalerie