Prázdninové soustředění 2017 Den čtvrtý

04. 08. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Prázdninové soustředění 2017 Den čtvrtý ČTVRTEK

Ráno kolem 8.00 hod. jsme vstali a ihned šli na snídani. Zase byl švédský stůl, takže jsme si mohli vybírat, co komu chutná. Byl chleba, sýr, salám, kuličky s mlékem a plněné taštičky. Poté byla hodina Informatiky, kde se stříhala videa. Získali jsme dovednosti, které se nám budou hodit k natočení videa. Např.vložení titulků,upravování videa,vkládání hudby a přidávíní efektů. Stříhalo se v Movie Makeru 2.6. Každý byl na svém počítači a stříhal video z úterý. Před hodinou angličtiny byla malá svačinka (jogurt,byl výborný a pití). Po svačince jsme si procvičili dovednosti angličtiny na různách hrách. Hráli jsme např. Happy/Angry-p.uč Purgertová nám říkala různá slovíčka a my jsme zvedali smajlíky Happy/Angry. Postupovali jsme do dalšího levlu, kde už to nebyla jen  slovíčka, ale věty. Protože jsme vše rychle pochopili, mohli jsme si troufnout na porozumění složítějšího textu. Byl to příběh o Nině a Fuedovi. Znovu jsme museli také využít možností PC - slovníky, youtube a google. Víme, kdo jsou Red Hot Chili Peppers a co a kde je Madison Square Garden. Druhá hra byla založena na porozumění vět - Idioms. Zde jsme spolupracovali, chodili jsme po učebně, hledali správné dvojice a odhadovali, co česky znamenají. Na připravené papíry jsme psali český význam. Takže třeba WHEN PIGS FLY neznamená, že prasátka létají, ale že se to nikdy nestane nebo BURY THE HATCHET není pohřbít sekyrku, ale přestat bojovat. Dopoledne jsme zakončili obědem.

René Matušková, Adriana Kučeriková


Na oběd jsme měli výborné kuře na paprice s knedlíkem a na pití byl čaj. Po obědě jsme nakoupili v Bille a šli jsme si odpočinout. Kdo chtěl ležel, kdo chtěl, pracoval na videích, které jsme se učili dopoledne, další hráli hry nebo si četli články na internetu. Po odpoledním odpočinku a svačině jsme vyrazili na bazén do Hranic. Náramně jsme si to užili - klasika skluzavka, skákání do vody, kohoutí zápasy a jiné srandy. Před pátou hodinou seobloha zatáhla a rychlý pohled na aplikaci METEOR nám prozradil, že útěk z bazénu nemá smysl. A skutečně za 8 minut to přišlo. Napřed se zvedl silný vítr, vzduchem létaly věci, trenky, igelitky, sáčky, petky, písek a prach a jiné předměty. Po větrné smršti následovál slejvák, který jsme pozovovali zpod střechy bazénu. Po dešti jsme šli zpět do školy. Ve škole jsme usušili mokré věci a následovala večeře, formou vyber si na, co máš chuť. Na stole byly párky, sýr, salám, jogurt, spoustu zeleniny, lupínky, mléko, chleba, rohlík, ...... Po večeři jsme šli zpracovávat videa, na kterých jsme pracovali odpoledne. Úkolem bylo sestříhat krátký film, doplnit jej hudbou a titulkami. Na tom jsme pracovali až do setmění.

Tomáš Andrys a Michal Kučerik


Po večeři jsme šli dotáčet a stříhat naše videa. Kolem půl desáté jsme šli před školu malovat světlem. Naučili jsme se pracovat s aplikací PABLO. Malovali jsme nápisy ZŠ ŠROMOTOVO PRÁZDNINOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ. Fotilo se to fotákem, ale pak se ukázalo, že mobil je na to lepší. Po dodělání našich videí jsme šli dovnitř a zalehli jsme do spacáků. Ještě jsme provedli učitelům malý kanadský žertíček, že budeme spát všichni na chodbě školy, ale to neprošlo. Tak jsme se zase přesunuli do tříd a uložili se ke spánku, který přišel díky naší únavě brzy.

Daniel Šrámek


VIDEO

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články