Festival pedagogické inspirace

08. 11. 2015     sekce: Fotogalerie     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Ve dnech 6. a 7. listopadu 2015 se několik učitelů z naší školy vydalo do hlavního města. Zamířili do Základní školy Kunratice, kde se zúčastnili druhého ročníku Festivalu pedagogické inspirace, který se uskutečnil pod záštitou projektu Pomáháme školám k úspěchu, do kterého jsme rovněž zapojeni. Celkem se v Praze sešlo 400 učitelů z celé republiky.

Co bylo záměrem tohoto setkání? Festival je pořádán na principu učitelé pro učitele. Důležité tedy bylo samozřejmě sbírat bohaté zkušenosti a sdílet nápady, metody a formy učení. Všichni přeci chceme, aby se děti do školy těšily a všechny zažívaly pocity úspěchu. Důležité tedy na tomto setkání byly právě děti, byť tentokrát v lavicích kunratické školy zasedli jen učitelé.

Téměř ve všech učebnách probíhaly přednášky a předávání zkušeností. Bylo připraveno na devadesát pracovních dílen. Musíme se jistě i pochlubit, že lektory byli i naši učitelé, Mgr. Alena Hlaváčová, Bc. Pavlína Kuchaříková a Ing. Petr Drábek.

Každé toto setkání je opravdu velmi inspirativní. Dílny, ve kterých si učitelé vzájemně předávali zkušenosti, všem zúčastněným určitě přinesly mnoho nových poznatků a materiálů.  

Výměna zkušeností se uskutečnila i mezi naší mateřskou školou a tou kunratickou. Vedoucí učitelka naší MŠ Martina Pollaková navštívila šest oddělení, prohlédla si prostory a prožila v přátelském povídání s paní zástupkyní pražské školky příjemné chvíle.

Setkání v Praze bylo v mnohém přínosné, proto se již těšíme na třetí ročník.

 

Pokud si chcete udělat alespoň malý obrázek o tom, jak Festival pedagogické inspirace probíhal, můžete se podívat na krátké reportáže, které z akce odvysílala Česká televize a TV Barrandov.

Festival pedagogické inspirace v Kunraticích
ČT24 | 6. 11. 2015 | 17:00 | Pořad: Zprávy
Autor: Ivan Lukáš
Čas: 18:33
 
Hravější výuka
TV Barrandov | 7.11.2015 | 18:30 | Pořad: Naše zprávy
Redaktor: Jan Čáp
Čas: 5:40
 

Fotogalerie