ADAPTAČNÍ KURZ

14. 09. 2015     sekce: Fotogalerie     autor: Alena Hlaváčová     tisk: tisk článku

Ve čtvrtek jsme v 8.00 vyrazili od školy dvěma autobusy do hotelu Zubříč. Dojeli jsme v pořádku, ubytovali se a hned začali s programem. Nejdříve jsme se všichni zamysleli nad pravidly, která jsou důležitá pro hladký průběh pobytu. Zahráli si spoustu her, jak společně, tak jednotlivé třídy. Po obědě nás čekala aktivita, která měla za cíl představit naše jméno v podobě, jaká je nám příjemná.

Ve tři hodiny pokračoval program s Odysseou (vzdělávací instituce z Prahy). Lektoři si pro každou třídu připravili velmi zajímavé úkoly. Shodli jsme se, že nejtěžší bylo podbíhání lana. Nejsilnějším zážitkem potom večerní výprava do lesa. Na „jednom laně“ jsme zažili atmosféru důvěry a spolupráce.

V pátek nás čekal nelehký úkol – vyrobit vlajku třídy, která nás bude provázet až do devátého ročníku. Na začátku byla plachta v barvě kapitulace. Záleželo na nás, jestli dokážeme zabojovat a díky domluvě a kompromisu vytvořit symbol, který vyvěsíme ve své třídě.

Po obědě jsme se vrátili k pravidlům a rozhodli, která si přeneseme do školní třídy. Následovalo krátké hodnocení, milé ocenění a návrat zpět do školy.

Jsme rádi za šanci naučit se hned na začátku „táhnout za jeden provaz“ a cítit se ve své třídě dobře.

 Děkujeme KRPŠ za „placky“, splnily svůj úkol.

 

Fotogalerie