Velikonoční putování prvňáčků

27. 03. 2016     sekce: Akce školy     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

  Pokud si ve wikipedii zadáte slovo putování, otevře se vám spousta možností, kam nebo s kým putovat. Třeba s dinosaury, za vodou, na západ, za vínem, pouští, dokonce s příšerami…  

  V naší škole pravidelně před Velikonocemi putují prvňáčci napříč třídami na prvním stupni. Je pro ně připraven poutavý a poučný program, který je zaměřený na tyto nádherné jarní svátky.

  Ve třídách na ně čekali starší spolužáci a obětavě dětem pomáhali vyrábět velikonoční zajíčky, malovat vajíčka, došlo také na matematicko-velikonoční počítání i sportování. Nebylo opravdu jednoduché cvičit a zároveň řešit hlavolamy a hádanky, za které děti získaly slova, která spojovaly ve věty.  Prvňáčci to ale nerozpohybovali jen v tělocvičně. Ve dvou třídách se také naučili pěknou kytičkovou písničku a naučili se krátký taneček, který pro ně vymysleli čtvrťáci.  

  Myslíme si, že dopoledne pro prvňáčky je vždy hezké nejen pro ně, ale pro všechny, kteří se na něm podílejí. Mezi dětmi se tak naváží i pěkné vztahy, když se potom potkávají na chodbách, dávají se do řeči a nová kamarádství jsou na světě. V každé třídě se dětem dostalo nejen pochvaly, ale také přání, aby Velikonoce prožily sluníčkově a vesele.

Fotografie z velikonočního putování  najdete na těchto adresách třídních webů:

1.A , 1.B, 1.C, 4.A

Krátké video, kde jsme zachytili pohybové kreace malých a větších tanečníků  najdete  na této stránce -  https://youtu.be/dm16nfTZBLQ

 

Nejčtenější články