Učitelé se vzdělávají i o prázdninách

31. 08. 2014     sekce: Akce školy     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

Poslední prázdninový týden je ve škole vždy plno shonu.  Učitelé běhají z kabinetu do třídy, přenášejí pomůcky, zdobí třídy, chystají pracovní sešity… Naši pedagogové však věnovali čas i vzdělávání a všichni se  účastnili školení , které bylo zaměřeno na osobnostní a sociální výchovu. Školení se uskutečnilo v rámci vzdělávacího projektu  POMÁHÁME ŠKOLÁM  K ÚSPĚCHU.  To je vzdělávací projekt pro učitele a ředitele veřejných základních škol v České republice. Nadace The Kellner Family Foundation iniciovala jeho vznik v roce 2010.
Projekt je zaměřen na vysokou kvalitu výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Vychází z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a tak dosahovat co nejlepších pedagogických výsledků.
  A tak jsme se všichni vydali do prostor hotelu Zubříč v Rajnochovicích, kde jsme strávili velmi hezký, příjemný a akční den. Pod vedením dvou sympatických kolegyň z další projektové školy z Karviné jsme prožili mnoho zajímavých aktivit, které byly zaměřeny na spolupráci, komunikaci, koncentraci, prolamování bariér, seberealizaci, seberegulaci, sebeorganizaci a podobně.  Prostě nám všem záleží na tom, aby všem našim žákům bylo v prostorách naší krásné školy příjemně, pohodově a aby do ní chodili rádi, s úsměvem a také s očekáváním, co nového se nejen naučí, ale také prožijí.

Všem našim žákům přejeme do nového školního roku hodně úspěchů a s rodiči se těšíme na spolupráci.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články