Soutěž NAJDI V SOBĚ AJŤÁKA

12. 11. 2017     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

Naši žáci se zúčastnili soutěže "Najdi v sobě Ajťáka", kterou pořádala střední elektrotechnická škola v Lipníku.

Na soutěž jsme nominovali 3 žáky. Tři žáci z deváté třídy. Za 9. třídu reprezentovali naši školu Simona Hegarová, Filip Valoušek a Adam Kuchař.

Žáci v rámci soutěže vyhledávali informace z oblasti výpočetní techniky na intenetu a zapisovali je do papírových podkladů. Soutěž trvala 60 min. Před vyhodnocením si žáci mohli prohlédnout školu a promluvit se žáky školy.


Vyhodnocení soutěže:

3. místo v kategorii 9. třídy Simona Hagerová

Všichni žáci si odvezli diplomy a hodnotné ceny, všem reprezentantům gratulujeme !!!!!


Jak soutěž viděla výherkyně  Simona Hegarová čtěte zde:

V úterý 24.10.2017 jsme se zúčastnili informatické soutěže Objev v sobě ,,Ajťáka,, v Lipníku nad Bečvou. V 7:30 jsme se sešli na autobusovém nádraží v Hranicích a v 7:40 už jsme seděli autobusem směrem Lipník n.B. Z nádraží v Lipníku jsme došli na střední školu elektrotechnickou, místo konání soutežě. Cílem soutěže bylo s pomocí internetu vyhledat odpovědi na otázky týkající se informačních technologií a technických oborů. Okruhy otázek nám měly pomoct také zjistit, jestli bychom se po základní škole chtěli ubírat tímto směrem a jestli by nás tyto obory bavily. Na soutěžení jsme měli 60 minut a poté, během opravování našich testů, jsme měli takovou menší prohlídku po škole. Prošli jsme si odborné učebny a zjistili, jaké obory se zde učí a také jaké bychom měli uplatnění, kdybychom si nějaký z nich vybrali. Pak došlo na samotné vyhlášení soutěže. Po vyhlášení jsme neměli čas se ještě dále zdržet, protože nám za deset minut měl odjíždět vlak. Teoreticky jsme to měli rychlou chůzí stihnout, stejně jsme ale nakonec vlak dobíhali. Do vlaku jsme na poslední chvíli nasedli a už bez žádných komplikací jsme v klidu dojeli na vlakové nádraží v Hranicích, kde jsme se rozloučili.

 

Nejčtenější články