Nenávist na internet nepatří

10. 05. 2015     sekce: Akce školy     autor: Alena Hlaváčová     tisk: tisk článku

Chceme upozornit na nebezpečí, které s sebou přináší  informační technologie a také nabídnout kontakty na specializované poradny, kde se zabývají kyberšikanou nebo podobnými problémy.

Nejdříve celá třída 8. A prošla interaktivním divadlem  fórum SdruženíD v rozsahu 3 vyučovacích hodin. Tématem setkání byla prevence kyberšikany a jiných nenávistných projevů na internetu. Způsob práce umožnil divákům zasahovat do příběhu a měnit jeho směřování vlastními návrhy řešení problémových situací - např. rozpoznání hatespeech, obrana proti internetovému útoku, asertivita a angažovanost v boji proti bezpráví apod. Vše bylo dětem předáno přes příběhy vrstevníků, které tvoří divadelní představení, do něhož mohou děti vstupovat a měnit směřování životních peripetií Denisy, Anety nebo Romana.

Po absolvování jsme vybrali  devět dobrovolníků, kteří se zapojili do šíření myšlenky projektu mezi další žáky ve škole. Dobrovolníci absolvovali předem krátké školení, takže byli schopni odpovědět na základní otázky. Přes příběhy na panelu jsme o projektu informovali všechny, kteří v těchto dnech navštívili naši školu.

Zajímavé odkazy, které s tímto projektem souvisí:

http://www.nebojsepromluvit.cz/

www.sdruzenid.cz

Sledujte videa k projektu:

Největší borka :D http://youtu.be/gEe-8quNQmw

Obchoďák http://youtu.be/jdc6qzU2ulg

 

 

 

Nejčtenější články