Hranické hry bez hranic

29. 06. 2017     sekce: Akce školy     autor: Zuzana Smahlová     tisk: tisk článku

Dne 22. 6. 2017 se uskutečnil již 18. ročník "Hranických her bez hranic - bezpečné město". Akci připravili vojáci ve spolupráci s Vojenskou a Městskou policií, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem a Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje. V rámci programu byly připraveny ukázky vojenské techniky, ukázky zásahových jednotek hasičů, policistů a spousty dalších zajímavých ukázek. Mimo to, byly připraveny soutěže mezi základními školami v disciplínách s vojenskou tématikou. Soutěže se zúčastnilo celkem 9 škol z Hranic a blízkého okolí, mezi nimi také naše škola.

Z naší školy se přihlásilo družstvo ve složení: Michaela Hynčicová a Eliška Melichaříková ze 7.A, František Randýsek a Michal Krušner ze 7.B, Michal Kučerik z 8.B a Filip Demiš z 9.B. Soutěžilo se v nejrůznějších fyzicky náročných disciplínách, např. štafetový běh v písku s medicimbálem, šplh po tyči a po žebříku, dráha bojovníka, střelba z pistole a další náročné disciplíny. I přes úmorně horké počasí se naši žáci s jednotlivými disciplínami poprali velmi bojovně a statečně.

Z celkového pořadí jsme skončili na 8. místě, nicméně za jednotlivé disciplíny jsme nejlépe obstáli při střelbě z pistole (3. místo). Hry jsme si velmi užili a bylo to pro nás příjemně strávené dopoledne. Žáci si s sebou také odnesli pěkné odměny. Celou akci zhodnotili pozitivně a uvažovali, že by se příští rok opět soutěží zúčastnili.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články