Fotografický výlet do ZOO Lešná

19. 06. 2015     sekce: Akce školy     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

20 žáků naší školy navštívilo v rámci fotografického kroužku ZOO Lešná ve Zlíně. Jeli jsme se učit jak správně fotit zvířata. Do ZOO Lešná jsme se z Hranic dopravili autobusem. V autobuse jsme si vysvětlovali, jaké specifika má focení v ZOO. Vysvětlili jsme si, co je to zoom a makro, jak s nimi pracovat, jak vyfotit zvíře přes sklo nebo mříže tak, aby nebyly na fotografijích vidět. Dále jsme řešili, jak umístit zvíře na fotografii, čili co je kompozice, a pro motivaci jsme si ukázali nejlepší fotografie pořízené v minulých letech. Díky tomuto povídání nám cesta rychle utekla.

 

Žáci vytvořili skupinky a vyrazili za svými oblíbenými zvířaty. Hned u vchodu do ZOO jsme se zastavili u hravých tuleňů a vyzkoušeli jsme si focení přes sklo s použitím zoomu. Počasí nám přálo a to slibovalo pěkné fotografie. Děti fotily a foťáky cvakaly. Samozřejmě jsme se nezapomněli zastavit na něco dobrého. Čas uplynul jako voda, po třech hodinách jsme se sešli před východem ze ZOO a odešli jsme společně na autobus domů. V autobuse proběhla první prezentace fotek, všichni si se všemi postupně vyměnili foťáky a ukazovali si snímky, povídali si, co zajímavého viděli a vyfotili. Řekli jsme si, co se dalo vyfotit lépe a dobré fotky byly pochváleny. Po příjezdu jsme se rozešli na "Šromoťáku". Tím, ale pro malé fotografy akce neskončila, dostali domácí úkol. Probrat si doma fotografie a vybrat 20 dobrých a 6 úplně nejlepších.

Další pondělí žáci donesli nejlepší fotografie do školy a odpoledne jsme provedli společné promítání a hodnocení fotografií na projektoru. Řekli jsme s chyby a jak to vyfotit lépe.

 

Fotografický výlet a celý fotokroužek byl realizován v rámci projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji reg.č. CZ.1.07/1.1.00/44.0009. V rámci něhož probíhají volnočasové aktivity pro žáky základních škol. Jedná se o kroužky ICT ve strojírenství, INF – digitální technologie a Svět praxe. Tento projekt zaštiťuje SPŠ HRANICE.

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články