Adaptační kurz pro šesťáky

14. 09. 2014     sekce: Akce školy     autor: Radomír Habermann     tisk: tisk článku

Přechod dětí do šestého ročníku základní školy je pro ně ztížen několika okolnostmi. Místo jedné paní učitelky pracují s téměř desti různými učiteli, s různým stylem práce, s různými prioritami. Od šestého ročníku se vyučují novým předmětům, roste časová náročnost přípravy na výuku. Do třídního kolektivu přichází žáci z malotřídních škol.

Abychom dětem co nejvíce usnadnili přechod na druhý stupeň základní školy, připravili jsme pro ně třídenní adaptační pobyt. Jeho cílem bylo se vzájemně poznat, vědět o silných stránkách svých spolužáků, v čem jsou dobří, v čem naopak potřebují pomoci. Děti se učily spolupracovat, domlouvat se na pravidlech třídy a tato pravidla následně dodržovat.

Celý program připravovala paní Hlaváčová, školní metodik prevence, ve spolupráci s třídními učiteli Ivanou Andrýskovou a Pavlem Strakou. Jeden den programu zajišťovala občanská sdružení Odyssea a Sdružení D. Doufáme, že se dětem podařilo udělat první důležitý krok k vytvoření třídního kolektivu, ve kterém se budou cítit bezpečně a ve kterém budou mít spoustu kamarádů. Třeba na celý život.

Fotogalerii z adaptačního kurzu si můžete prohlédnout zde.

 

Nejčtenější články