Prázdninové soustředění - den první

14. 07. 2016     sekce: Volnočasové aktivity     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

PONDĚLÍ 11. 5. 2016 DOPOLEDNE

Neuběhlo ani 14 dnů prázdnin, ale my jsme se opět vrátili do školy na naše prázdninové soustředění.

Sešlo se nás tu 20 dětí a 2 učitelé. Všechny děti jsou z druhého stupně a je tu i jeden nový žák ze Skaličky, který od září bude studovat na naší škole. Prázdninové soustředění si užívají: Berná Zuzana, Kučeriková Adriana, Cinnová Adéla, Dušánková Dagmar, Hotařová Eva, Reková Adriana, Barboříková Evelína, Smékalová Kristýna, Vinckerová Irena, Dušánková Magdaléna, Spilka Miroslav , Horák Miroslav, Koutný Václav, Šrámek Daniel, Andrys Tomáš, Rössner Jakub, Kučerik Michal, Rác Ondřej, Rác Jakub a Kočnar Martin.

Hned první věc byla zabydlet se a tak si všichni vybalili. Zabrali jsme si pro sebe malou tělocvičnu, kde jsme si roztáhli karimatky, spacáky a další věci.

Ještě než se soustředění rozjelo, učitelé nás poučili o bezpečnosti a my děti jsme si vybírali, co budeme dělat první den. A vybrali jsme toto: dopolední aktivity s tablety, mobily a PC, oběd, odpočinek, výlet na kole, koupání, zmrzlina, večeře, sporty, povídání, spánek.

Potom nás čekal hromadný přesun do třídy Informatiky a všem šlo o jednu věc -pro nás nesmírně důležitou! Protože nikdo nemohl vydržet bez WI-FI, tak hned první úkol byl dostat na ni heslo. Tablety a mobily byly všude. Samozřejmě jsme se naučili jak připojit mobil k wifi a jak řešit nastavení dat, největší problém mobilních zařízení.

Protože se u nás ve škole nevaří celé prázdniny, šli jsme na oběd na ZŠ Struhlovsko. Dnes na oběd bylo kysané zelí, houskový knedlík a selská pečeně. Po obědě jsme měli odpolední klid.

Eva Hotařová a Kristýna Smékalová


PONDĚLÍ 11. 5. 2016 ODPOLEDNE

Po obědě jsme měli odpolední klid a mohli jsme si zajít do Billy na zmrzku. Kolem třetí hodiny jsme vyrazili na kolech na Jadran a bylo extrémní horko, slunce peklo a nikde ani mráček. Cesta byla dlouhá 15,5 km. Jeli jsme po cyklostezce Bečva, rozdělili jsme se do skupinek podle výkonnosti. Během jízdy jsme dělali pauzy, během kterých jsme pili, povídali si o brzdění a přehazování, opakovali angličtinu o cyklistice a odpočívali. Poté, co jsme dorazili k Jadranu, jsme si zamkli kola, dali si limonádu, která nás příjemně osvěžila, a pak jsme se vrhli do vody, kde jsme vyváděli asi hodinu. Půjčili jsme si lehátko a dotáhli i velkou kládu plovoucí ve vodě. Asi okolo šesté hodiny jsme zjistili na našich telefonech pomocí aplikace meteor blížící se bouři, a proto jsme museli rychle vyrazit zpátky. Během zpáteční cesty paní učitelka píchla kolo a museli jsme měnit duši. I když jsme jeli s větrem o závod i tak jsme trochu zmokli. Po příjezdu do Hranic jsme zjistili, že v Hranicích vůbec nepršelo. Ale silná bouřka nás přesto dohnala, sotva jsme si schovali kola. Ve škole jsme se osprchovali. V osm byla večeře. Po perném dni jsme potřebovali maso, a tak byly naše oblíbené párky. Po večeři jsme ještě dováděli venku a v tělocvičně. Potom jsme už měli klid a kolem desáté jsme šli spát. Bylo neskutečné horko a nikdo nemohl usnout. Také nás obtěžoval dotěrný hmyz, kterému se podařilo vletět do místnosti, když svítila světla. K dobrému spánku, ale přece jen pomohla únava, a tak se nakonec všichni odebrali do světa snů.

Mirek Horák a Mirek Spilka

 

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články