Prázdninové soustředění - den druhý

14. 07. 2016     sekce: Volnočasové aktivity     autor: Petr Drábek     tisk: tisk článku

ÚTERÝ 12. 5. 2016 DOPOLEDNE

Ráno jsme byli všichni ospalí a přišli jsme pozdě na snídani. Měli jsme na výběr mezi lupínkami, müsli,rohlík s marmeládou, párek, chleba se sýrem a na pití byl čaj, mléko a kakao. Po snídani jsme měli hodinu informatiky, kde jsme si synchronizovali data mezi mobilem a Google účtem. Na počítačích jsme si každý vytvořili svůj QR Code, který jsme pak přečetli nainstalovanou čtečkou. Každý QR obsahoval jméno, oblíbenou barvu, písničku, film a kdo je náš nejlepší kamarád.

Po hodině informatiky byla sváča a pak hodina angličtiny. Na počítačích jsme hráli různé anglické hry. Měli jsme v nich najít alespoň 5 slov, ze kterých jsme měli vytvořit věty. Většina nás spíše jen hrála, protože jsme za ulovené peníze kupovali výbavu pro psa. Nakonec jsme ale zvládli i ty věty.

Pak jsme měli asi půl hodinky volno a šli jsme na oběd.

Zuzana Berná


ÚTERÝ 12. 5. 2016 ODPOLEDNE

Úterní odpoledne jsme začali obědem. Byla treska s bramborami. Po obědě jsme měli odpolední klid a připravovali jsme se na turistiku. Pěší výlet jsme začali v 15 hodin. Než jsme vyšli, tak jsme si vzali svačinu, tatranku a meloun. Náš výlet jsme zahájili i sladkým studeným povzbuzením. Dostali jsme zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Potom jsme šli kolem svatého Jana Nepomuckého k Hranické propasti, podívali se, vyfotili, hledali azimuty, poznávali stromy, květiny, živočichy, Měli jsme pěkný rozhled do krajiny a hádali jsme, kde je Radhošť, Lysá Hora, Kelečský Javorník, Hostýn a taky dům, kde bydlí Vašek Koutný.  Na zpáteční cestě jsme hráli pátrací hru. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. První tým kreslil nebo skládal z větví, kamínků či listů symboly směru trasy, chystal a skrýval dopisy s připravenými úkoly pro druhou skupinu. Druhá skupina vyrazila se zpožděním, hledala směr a úkoly plnila. Potom se skupiny vyměnily. Při této pátrací hře jsme se dost nasmáli, protože vymyšlené úkoly byly zábavné a musel spolupracovat celý tým. Po cestě do školy, jsme sledovali na mobilech rychle se blížící bouři, Přesto nás zase dostihla, a tak jsme trošičku zmokli. Když jsme doběhli do školy, většina lidí šla do sprchy a v 20 hodin byla večeře. Na večeři byl švédský stůl a tak jsme si mohli vybrat, každý to, co chtěl. Po večeři jsme připravovali články a měli volno. Potom jsme si chystali věci na středeční výlet a šli rychle spát, protože jsem ráno brzo vstávali.

Irena Vinckerová, Michal Kučerik

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články