Pangea - výsledky školního kola

09. 04. 2019     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

Zájemci ze 4. - 9. tříd řešili v únoru ve školní jídelně soutěžní úlohy prvního kola matematické soutěže Pangea.

Cílem soutěže Pangea je změřit síly žáků 4. - 9. tříd základních škol a jim příslušných tříd víceletých gymnázií a podpořit jejich zájem o matematiku a logické uvažování.

Ve školním kole proti sobě soutěží žáci dané školy. Ti nejlepší z celé České republiky poté postupují do finálového kola, které se koná za účasti významných hostů v hlavním městě Praze. Patronem letošního ročníku jsou moderátor Zázraků přírody Vladimír Kořen a houslový virtuos Václav Hudeček.

Jsme rádi, že i v tomto školním roce budeme mít ve finále žáka naší školy. Do Prahy pojede změřit síly s dalšími nejúspěšními řešiteli krajů Robin Oliver Pecha z 4. C, který se umístil v 1. kole soutěže z 9 926 soutěžících ze 4. tříd na 1. místě!!! Finálové kolo se bude konat 17. května 2019.

Se svými výsledky se mohou všichni soutěžíci seznámit na stránkách soutěže www.pangeasoutez.cz. Přihlašovací údaje žákům předali vyučující matematiky.

 

A kdo se umístil na třech nejlepších místech v naší škole?

4. třídy - celkem 9 926 soutěžících v ČR, 296 soutěžících v Olomouckém kraji, 19 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - škola
Robin Oliver Pecha   4. C 1. 1. 1.
Magda Juhaňáková 4. C 346. 17. 2.
Mariana Kostková 4. B 430. 21. 3.

 

5. třídy - celkem 10 932 soutěžících v ČR, 349 soutěžících v Olomouckém kraji, 13 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - školy
Alexandr Sýkora          5. B 588. 25. 1.
Petr Koláček 5. C 1 036. 35. 2.
Tereza Kučerová 5. A 1 179. 37. 3.
Marie Huvarová 5. C 1 179. 37. 3.

 

6. třídy - celkem 10 247 soutěžících v ČR, 519 soutěžících v Olomouckém kraji, 24 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - škola
Jiří Wojkovský             6. A 69. 9. 1.
Matěj Skřička 6. C 358. 29. 2.
David Zatloukal 6. A 358. 29. 2.
Mikuláš Hnilička 6. A 515. 40. 4.
Tomáš Vincker 6. A 515. 40. 4.

 

7. třídy - celkem 9 025 soutěžících v ČR, 366 soutěžících v Olomouckém kraji, 23 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - škola
Teodor Juráň               7. B 1 164. 37. 1.
Pavla Juhaňáková 7. A 1 809. 55. 2.
Radim Černošek 7. C 2 105. 66. 3.
Veronika Spilková  7. B 2 105. 66. 3.

 

8. třídy - celkem 8 728 soutěžících v ČR, 418 soutěžících v Olomouckém kraji, 17 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - škola
Jan Kostka 7. B 642. 36. 1.
Miroslav Spilka 8. B 1 034. 52. 2.
Jana Kolářová 8. C 1 364. 71. 3.
Tereza Habermannová 8. A 1 364. 71. 3.

 

9. třídy - celkem 7 129 soutěžících v ČR, 235 soutěžících v Olomouckém kraji, 13 žáků naší školy

Jméno a příjmení Třída Pořadí - ČR Pořadí - kraj Pořadí - škola
Jan Ptáček                  9. B 1 333. 50. 1.
Alena Koláčková 9. A 2 154. 72. 2.
Renée Matušková 9. A 2 154. 72. 2.
František Rolinc 9. B 2 400. 80. 4.

Nejlepší žáci z každé kategorie mohou brzy čekat diplom a sladkou odměnu uhrazenou stejně jako u jiných soutěží z fondu SRPŠ.

 

Fotogalerie