Jarní exkurze školní družiny v zahradnictví

13. 04. 2015     sekce: Družina     autor:     tisk: tisk článku

S příchodem jara jsme 7.4.2015 s dětmi z turistického kroužku a školní družiny využili možnost podívat se do zahradnictví k Macháňovým. Děti se už nemohly dočkat, protože většina z nich ještě nikdy v zahradnictví nebyla. Provázela nás paní Macháňová, vše nám do detailů popsala a ukázala. O velké zahradnictví, které patří rodině Macháňových již druhou generaci, se starají pouze rodinní členové, takže práce mají neustále až nad hlavu.

Děti mohly nakouknout pod pilné ruce zahradnicím, které zrovna pikýrovaly malinkaté sazeničky. Viděli jsme také zavlažování dlouhých sazenicových řad ve sklenících a fóliovnících. Děti si také ověřily své botanické znalosti – poznaly sazeničky pažitky, celeru, zelí, květáků, salátů, macešek… Zelená barvička převládala, bylo se pořád, na co dívat. Paní Macháňová nás provedla jak starými skleníky, tak novými fóliovníky s chytrou technologii, která automaticky zajišťuje a hlídá optimální podmínky pro pěstování. Už také víme, že si zahradnictví zajišťuje speciální hlíny a už se nepřesívá kompost, jak dříve. A protože bylo krásně a docela teplo, děti přivítaly lehké rosení ze zahradních zavlažovacích systémů – samozřejmě se to dětem velmi líbilo! Nejvíce jsme byli překvapeni, jak zajímavý může být obyčejný plastový truhlík osázený salátem. Dobrý tip pro ty, kteří nemají zahrádku a přece mohou sklízet čerstvou zeleninu na okenním parapetu. Prohlídka zahradnictví utekla tak rychle, jako voda v potoce…

Chtěli bychom za naší školní družinu velmi poděkovat paní Macháňové za její ochotu, vstřícnost a odborné provedení zahradnictvím. Věříme, že do budoucna pro úspěch u dětí tuto akci zopakujeme.

 Mgr.Michaela Krumniklová

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články