Tři žákyně ze 7. A jedou reprezentovat Olomoucký kraj

21. 04. 2015     sekce: Akce školy     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

V matematických soutěžích se nám v tomto školním roce daří!!! 4 soutěžící reprezentují Olomoucký kraj ve finále soutěže PANGEA - mezi nimi jsou tři žákyně naší školy!!! Úspěšní byli také žáci v KLOKANOVI, v květnu se uskuteční s naším zastoupením okresní kolo PYTHAGORIÁDY.

V prvním ročníku mezinárodní matematické soutěže PANGEA v naší škole se Alena Hlavicová umístila v Olomouckém kraji na prvním místě!!! Se stejným počtem získaných bodů byly na třetím místě Kateřina Šnejdrlová a Žaneta Václavková. 4. května 2015 jedou děvčata ze 7. A reprezentovat naši školu, ale i Olomoucký kraj do Prahy. V aule Právnické fakulty Univerzity Karlovy se koná finále soutěže!!!

V matematickém Klokanovi mile překvapili především žáci z nejmladší kategorie Cvrček: žák z 3. B a Radek Novotný z 3. C se v kategorii Cvrček umístili se stejným počtem bodů na 3. místě mezi 1460 soutěžícími z okresu Přerov. Ve stejné kategorii Teodor Juráň z 3. B skončil na 5. místě a Jiří Wojkovský z 2. A na místě desátém. V kategorii Klokánek se Lucie Menyhardová z 5. B umístíla na 8. místě mezi 1363 soutěžícími. Z žáků druhého stupně patří k nejúspěšnějším Martin Nehyba ze 7. A - 27. místo (celkem 1068 soutěžících v kategorii Benjamín) a Patricie Nejedlá z 9. A - 17. místo (celkem 920 soutěžících v kategorii Kadet).

12. května 2015 se koná okresní kolo Pythagoriády. V něm budou naši školu zastupovat:

5. třídy: Kateřina Helsnerová, Anežka Lýsková, Veronika Dohnálková, Lucie Menyhardová;

6. třídy: Radim Spilka, Simona Hegarová;

7. třídy: Martin Nehyba, Adéla Habermannová, Mikuláš Mičkal, Kateřina Šnejdrlová;

8. třídy: Jan Nedbal, Jan Mareček, Kamila Němcová, Radim Zlámal.

Všem uvedeným žákům děkujeme za reprezentaci školy!