Májový atletický trojboj

19. 06. 2018     sekce: Akce školy     autor: Ivana Andrýsková     tisk: tisk článku

V pátek 8. června proběhl na ZŠ 1. máje tradiční Májový atletický víceboj ZŠ. Čtyři základní školy soutěžily ve čtyřech kategoriích - starší hoši, starší děvčata, mladší hoši a mladší děvčata. V každé kategorii soutěžili tři žáci za školu ve všech třech disciplínách. Mladší žáci a žákyně (6.-7.třída) závodili v běhu na 60 m, skoku dalekém a v hodu kriketovým míčkem. Starší žáci a žákyně(8.-9.třída) závodili v běhu na 60 m, skoku dalekém a ve vrhu koulí. Dosažené výkony se přepočítávaly na body podle platných, atletických, vícebojařských tabulek. Vítězem bylo družstvo s největším počtem bodů. V kategorii mladší a starší hoši jsme byli na 1. místě, mladší dívky byly druhé a starší dívky třetí. Celkově jsme jako škola byli druzí a K.Brychta a V.Koutný byli nejlepšími ve svých kategoriích. Dostali jsme diplomy, poháry, medajle a ještě sladkosti a drobné věcné ceny. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy