WELL DONE! BRAVO!

22. 06. 2016     sekce: Úspěchy žáků     autor: Marie Šturmová     tisk: tisk článku

Mezinárodní klub a páťáci uspěli v celostátní soutěži v angličtině.

Žáci z kroužku Mezinárodní klub, kteří byli posíleni o skupinu angličtinářů z V. B, se zúčastnili celostátní soutěže v angličtině určené žákům a studentům základních a středních škol, která se zaměřuje hlavně na čtenářskou gramotnost – porozumění textu a práci s textem. Od listopadu do února naše 2 týmy plnily úkoly, které byly různého charakteru – přiřazování, skládání textu, doplňování, poslech, práce s obrázkem a videem atd.

Během 4 měsíců soutěžící postupně zvládali zadané úkoly, které byly odeslány přes internet porotě. Cílem soutěže pro žáky základních škol je představit angličtinu zábavnou formou a rozvíjet jazykový cit. Jen učebnicová angličtina soutěžícím opravdu nestačila, bylo třeba nejen zapojit všechny síly, různé čtenářské strategie, zkušenosti z jiných předmětů, ale také prokázat schopnost pracovat v týmu a myslet v angličtině. A navíc se angličtinou bavit. Soutěž je připravena tak, aby se žáci ve skupině domluvili na řešení a společně odevzdali jedno řešení pro celou skupinu.

Konkurence byla velká a soutěž byla, jak ukazují výsledky, velice vyrovnaná.   

Soutěž pro nás skončila úspěšně a my vám přinášíme její výsledky. V kategorii Primary, ve které soutěžili žáci 1. stupně a do které se zapojilo 110 týmů, dosáhli naši žáci 98,33% a obsadili vynikající 8. místo.  V kategorii Lower Secondary, ve které soutěžili žáci 2. stupně a do které se zapojilo 189 týmů, dosáhli naši žáci 81,49% a obsadili tak 57. místo.   

Všem našim soutěžícím gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články