Třetí nejlepší v Olomouckém kraji!

31. 03. 2017     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Dne 29. března proběhla v Olomouci soutěž konverzace ve francouzském jazyce. Naši školu reprezentovala Simona Hegarová z VIII.B. Náhradnicí byla Agáta Kučerová, která Simonu doprovázela, dokumentovala průběh soutěže a zúčastnila se poslechové i ústní časti soutěže jako pozorovatelka, aby nabrala zkušenosti pro případ, že by to byla právě ona, která by příští rok chtěla otestovat své komunikační dovednosti ve francouzském jazyce v na úrovni kraje.

Simona se umístila na třetím místě, které jí právem náleží, protože přípravě věnovala spoustu času. Musela se totiž doučit slovní zásobu nejrůznějších tematických celků, které se probírjí až v deváté třídě. Nemohla riskovat, že si vylosuje obrázek, na kterém bude situace, ke které by se nemohla vyjádřit z důvodu nedostatečné lexikální vybavenosti. Bylo nutné vyvinout větší úsilí, protože soutěže se účastnili především žáci gymnázií, kteří mívají často vyšší hodinovou dotaci francouzského jazyka v rámci jednoho týdne, než je tomu na základních školách.

Simča Hegarová se s námi podělila o své zážitky:

„Konverzační soutěž jsem si opravdu moc užila. Nejdříve jsem se strašně bála, protože se učím francouzštinu teprve druhým rokem, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Nejdříve jsme měli poslech a pak ústní zkoušení. Poslech jsme měli všichni společně a mluvený projev každý zvlášť. Na ústní jsem šla jako první, musela jsem popsat obrázek a pak následoval improvizovaný dialog s rodilou mluvčí na vylosované téma. Pak jsem si užívala volna.

Když bylo vyhlášení, byla jsem příjemně překvapená. Nečekala jsem, že budu třetí.

Celé jsem si to užila. Byla to pro mě velká zkušenost.“

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články