Paťáci zabodovali na florbalovém turnaji

30. 04. 2015     sekce: Úspěchy žáků     autor: Gabriela Vinklarová     tisk: tisk článku

ZŠ Skalička uspořádala ve čtvrtek 30.4. přátelský turnaj ve florbalu. Jelikož se turnaj konal v novém sportovním centru, mohli si žáci prohlédnout i vyzkoušet nové prostory posilovny a badmintonového hřiště.

Turnaje se zúčastnilo 8 druzstev. Jeden tým složila pořádající škola ze Skaličky, dvě družstva byla ze ZŠ Opatovice a naši páťáci poskládali družstev 5.  Soutěžilo se ve dvou skupinách po 4 družstvech. Dohravaly se ještě finálové zápasy o medailové pozice. Ve finále o 3.a 4. místo hráli proti sobě Růžoví a Oranžoví- týmy z naší školy. Nakonec se štěstí naklonilo na stranu Oranžových. Asi největší podívaná byla u finálového turnaje, kde mezi sebou soupeřil tým Skaličáků a našich Červených. Diváci hlasitě fandili a vidět byla opravdu pěkná hra. Zlatou medaili zaslouženě získalo družstvo ze Skaličky. Ale i tak naši žáci předvedli skvělé výkony a odnesli si stříbrný a bronzový pohár. Velké poděkování patří ZŠ Skalička, která celý turnaj pořádala, zajistila krasné ceny a umožnila nám vstup do dalších míst areálu.