McDonalds CUP

06. 05. 2016     sekce: Úspěchy žáků     autor:     tisk: tisk článku

Ve středu 4.5. se na umělé trávě SK Hranice konal již 19. ročník McDonald`s CUP. Jedná se o největší fotbalový turnaj pro kluky a holky prvního stupně základních škol. Do soutěže jsme přihlásili jedno družstvo z 1.-3. tříd a jedno ze 4.-5. tříd. Výběr hráčů byl velmi náročný, ale jak se nakonec ukázalo, paní učitelka Viklarová a pan učitel Bouchala měli šťastnou ruku.

Mladší kluci byli rozlosováni do dvou skupin po třech družstvech. Hrálo se 2x9 minut na půlce velkého fotbalového hřiště. Borci byli pro hru velmi zapálení a odhodlaní na hřišti nechat dušičku. Byli tak nabuzeni fotbalem, že si v šatně zapomínali mikiny, pitíčka a míče. Důležité části výstroje jako je dres a kopačky však měli a to bylo v danou chvíli nejdůležitější. Skupinu měli náročnou, když v prvním utkání podlehli pozdějšímu vítězi z 1.máje 1:4. Ve druhém utkání si ale spravili chuť a nemilosrdně rozstříleli hráče ze Struhlovska 12:0. Tato výhra jim zabezpečila postup do semifinále. Zde se střetli se Všechovicemi. V dramatickém zápase, kdy otáčeli nepříznivý stav 0:2, se jim podařilo uhrát konečných 2:2. Následovaly pokutové kopy, kde našim klukům chybělo pověstné fotbalové štěstíčko. Prohráli a v posledním zápase o celkové 3. místo se utkali s hráči z Osecké. Bylo vidět, že klukům už chyběli síly a zápas prohráli 0:2. I tak obsadili pěkné 4. místo.

Starší kluci se utkali v jedné skupině. Hráli stejně jako mladší kluci (půlka hřiště a 2x9 minut), ale 5 družstev každý s každým. Klukům vstup do turnaje nevyšel podle představ, kdy nejprve prohráli s celkovým vítězem z 1.máje 0:5 a potom smolně s Oseckou 1:2. Kluci však nesložili zbraně a po výhrách nad Struhlovskem 3:1 a Všechovicemi 3:2 obsadili celkové krásné třetí místo. Bohužel do okresního kola postoupila pouze první dvě družstva. I tak předvedli pohledný technický fotbal a mají tak alespoň motivaci pro příští ročník.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy !!!